Online pôžička

Online pôžička

Dnes si už je možné cez internet vybaviť prefinancovanie prakticky čohokoľvek. Prekvapili vás nečakané výdaje? Chcete prefinancovať dovolenku? Idete si kúpiť auto? Alebo si chcete vynoviť domácnosť či zrekonštruovať bývanie. Získajte úverové zdroje priamo z pohodlia domova. Stačí si len vybrať zo širokej škály produktov.

Mini pôžičky cez internet aj SMS

Prvým typom online pôžičiek, ktoré si môžete vybaviť, sú mini pôžičky. Ide spravidla o krátkodobé úvery, ktoré poskytujú obyvateľstvu nebankové firmy.

Pre tieto úvery platia nasledovné parametre a charakteristiky:

  • jedná sa o pôžičky, ktoré sa nesplácajú pravidelný splátkami, ale na konci splatnosti a to jednorazovo, obvykle je to do 30 až 90 dní od požičania
  • z hľadiska finančného limitu ide o malé pôžičky, štandardne do 100 € až 300 €, minimálna suma býva od 20 do 50 eur, závisí aj od finančnej histórie
  • pri opakovaných úveroch a dobrej úverovej histórii je možné si požičať aj vyššiu sumu, obvykle však býva ohraničená maximálnym limitom 500 eur
  • pôžičku si viete vybaviť na čokoľvek, nemusíte vôbec dokladovať, na aký účel ju použijete, nemusíte to dokladovať vopred a ani následne

Mini pôžičky cez internet aj SMS

O pôžičku sa žiada cez online formulár, niektorí poskytovatelia umožňujú o úver požiadať aj formou SMS správy. Schválenie je zvyčaje otázkou niekoľkých hodín a nie je potrebné ani dokladovať príjem. Problémom pre schválenie však býva záznam v úverových registroch. Na druhú stranu, úver viete splatiť aj predčasne a to bez poplatkov.

Spotrebiteľské splátkové pôžičky

Druhou skupinou online pôžičiek sú už klasické splátkové pôžičky. Tie viete získať tiež pomerne rýchlo, spravidla do 24 hodín. Poskytujú ich tak banky, ako aj nebankové spoločnosti a určené sú pre klientov so záujmom o menšiu sumu.

Takýmto spôsobom si požičiate obvykle do 2 až 3 tisíc €, u niektorých poskytovateľov to môže byť aj viac, až do 10 000 €. Splatnosť úverov býva štandardne od 6 mesiacov do 24 mesiacov, niektoré banky či nebankovky môžu mať aj o niečo dlhšie obdobie. Pôžičky sú splátkové, čiže sa splácajú pravidelnými mesačnými splátkami.

Aj tieto pôžičky sú dostupné bez zbytočnej alebo zdržujúcej administratívy. Netreba obvykle dokladovať výšku príjmu, účel použitia a nemusíte mať ani ručenie. Veľkým plusom je, že vybavenie aj predčasné splatenie sú bez poplatkov a úrok je rovnaký počas celej doby splácania. K niektorým pôžičkám si môžete uzatvoriť aj ich poistenie.

Spotrebné úvery v bankách

Jednoznačne najviac využívané sú spotrebné úvery v bankách. Takýmto spôsobom sa dajú získať pôžičky už nielen pre ich vlastných klientov cez internet banking, ale aj pre neklientov. Vybavenie prebieha online, podpis zmluvy však už musí byť osobne.

Pre pôžičky sú typické tieto výhody, vlastnosti a parametre:

Výška a splatnosť úveru: Požičať sa obvykle dá suma minimálne 2.000 €, niektoré banky to môžu mať nastavené na viac alebo naopak o kúsok menej. Horný úverový limit závisí tiež od poskytovateľa a typu úveru, niekde to je 25.000 €, niekde 35.000 € a niekde aj viac. Splatnosť býva štandardne minimálne 12 mesiacov a maximálne a 96 mesiacov.

Poplatky a úročenie: Štandardne sú už všetky spotrebné bankové úvery bez poplatku za ich vybavenie, rovnako tak sa netreba báť poplatkov za mimoriadne splátky či predčasné splatenie. Jediným poplatkom navyše býva poplatok za poistenie splácania danej pôžičky. Ak ide o úrokové sadzby, tie začínajú už od 5,9 % podľa poskytovateľa.

Podmienky poskytnutia: Je nevyhnutné mať pravidelný príjem a vedieť ho v prípade potreby doložiť, hoci väčšina bánk si ho vie získať už aj bez vášho pričinenia. Okrem toho treba mať vek nad 18 rokov a nemať zlý záznam v úverových registroch. Pri účelových úveroch treba vedieť doložiť spôsob použitia financií z pôžičky.

Účel použitia: Jednoznačne najpopulárnejšie sú pôžičky bezúčelové, čiže na čokoľvek. Ak však viete, na čo presne chcete financie použiť, môžete siahnuť aj po tých účelových. Odmenou za to býva nižší úrok, dlhšia splatnosť či vyšší úverový limit. Takto sa dá požičať najmä na kúpu auta alebo na bývanie a rekonštrukciu nehnuteľnosti.

Povolené prečerpania a kreditné karty

Cez internetový banking k vášmu bežnému účtu si dnes už pomerne bežne môžete vybaviť povolené prečerpanie k účtu, čiže kontokorentný úver. Ide o pôžičku, kde viete ísť na účte do nejakého mínusu a čerpať ju podľa potreby iba vtedy, keď to potrebujete.

Takýto úver vybavíte doslova na pár kliknutí. Jeho výška býva od 500 do 5.000 € a závisí aj od vašich príjmov. Úrok je ale pomerne vysoký, obvykle okolo 20 %.

Ako online pôžičku si už viete vybaviť aj kreditnú kartu. Tú môže poskytovať banka aj nebanková spoločnosť, napríklad splátková firma. Kreditky fungujú na princípe úverového limitu s istým bezúročným obdobím, obvykle prvých 40 až 55 dní. Po prekročení tohto obdobia treba už pôžičku splácať, výška splátok však bude už len na vás.

Refinančné a konsolidačné pôžičky

Poslednou kategóriou online pôžičiek sú úvery určené na refinancovanie a konsolidáciu. Ide o spotrebné a spotrebiteľské úvery, ktoré sú osobitné svojimi podmienkami a vlastnosťami. Ich najväčšou prednosťou je nižší úrok, vďaka čomu ušetríte v rozpočte. Ich detailnejší rozbor nájdete na tejto adrese: https://www.pozicky123.sk/pozicky-pre-splatenie-dlhov-a-uverov/

 

kreditné karty

Tu sú podmienky, za akých si požičiate a dôležité vlastnosti:

  • refinancovať takto viete prakticky všetky minulé dlhy, či už splátky, malé pôžičky, leasingy, väčšie úvery alebo aj kontokorenty a kreditné karty
  • úvery tohto typu ponúkajú prakticky všetky banky aj niektoré nebankové spoločnosti, nie je treba mať ručiteľa, ručenie a obvykle ani doložiť príjem
  • čo však potrebné je, je vedieť, koľko potrebujete požičať, ideálne mať predošlé úverové zmluvy alebo výpis z účtu zo splácania pôžičiek
  • štandardne sa dá požičať za podmienok podobných spotrebným úverom, čiže do 35.000 € a so splatnosťou do 8 rokov, čo zníži mesačnú splátku

Práve pôžičky na konsolidáciu zažívajú v poslednej dobe boom popularity. Možnosť ich vybavenia online k tomu prispela ešte viac. Vďaka tomu je možné si všetky ponuky vopred porovnať a vybrať si najvýhodnejšie refinancovanie pre váš rozpočet.