WUSTENROT pzp

PZP Wustenrot

Wustenrot začal svoje pôsobenie v stavebnom sporení odkiaľ expandoval svoje aktivity do neživotného ale aj životného poistenia. Ako jedna z 11 slovenských poisťovní ponúka aj povinné zmluvné zákonné poistenie PZP ináč nazývané aj zákonná poistka. Ponúka samozrejme aj cestovné poistenie, havarijne poistenie atď. PZP porovnanie si nájdete v kalkulačke, kde môžete Wustenrot porovnať aj s inými PZP poisťovňami. Wustenrot sa líši od ostatnej konkurencie tým, že výpočet ceny je jednoduchý. Zameraný je najmä na výkon motora v Kw, objem motora do úvahy neberie.

PZP porovnanie Wustenrot

V ponuke Wustenrotu sú 2 typy úrazového poistenia pre vodiča a celú posádku. ďalej sa poskytuje aj právno poradenstvo. Vybrať si môžete aj hodnotu do ktorej chcete poistiť sklá: 200 eur, 500 eur a strop je 800 eur. Samozrejme Wustenrot ponúka aj asistenčné služby čiže asistencie v prípade straty kľúčov, zámene paliva, defekty, poruchy. Odtiahne Vám auto alebo Vám zabezpečí dopravu do cieľa. V prípade krádeže aj ubytovanie v hoteli. Ak už ste poistení vo Wustenrote a poistka Vám nevyhovuje môžete im zaslať výpoveď pzpna adresu Karadžičova 17, 825 22 Bratislava. Ale samozrejme doporučene, ak to nechcete zasielať poštou môžete podať výpoveď aj osobne na pobočke. A následne odporúčame využiť online PZP kalkulačku, kde nájdete porovnanie všetkých slovenských poisťovní. Porovnanie je vygenerované do prehľadnej zostavy, kde sú všetky ceny ale aj výšky krytia s bonusmi pripoistenia a asistenčnými službami. Všetko vybavíte online z pohodlia domova cez internet bez zbytočných papierovačiek.

Zdroj: https://www.poistit.sk/pzp-wustenrot/

Výdavky na auto

Zakúpenie auta nie je vôbec lacná záležitosť. No mať auto v rodine je dnes považované za samozrejmosť. Nie nadarmo sa hovorí, že človek bez auta je ako bez ruky. Na čo všetko si dať pri prevádzkovaní auta pozor a na ktorých výdavkoch sa dá ušetriť?

Mnoho ľudí si neuvedomuje, že náklady spojené s autom nekončia pri jeho kúpe. Takisto mnoho motoristov rieši dilemu či auto nevymeniť za novší model. Ak ste bonitný a auto meníte hneď ako sa skončí leasing, aby ste mohli nasadnúť do novšieho interiéru s elektronickými vychytávkami a vyšším výkonom, nemáte nijaké starosti. Zvyšok šoférov však zvažuje výmenu auta hlavne podľa kritéria narastajúcich nákladov na jeho servisovanie. Čím má auto viac najazdených kilometrov tým sú jeho súčasti viac a viac opotrebované a je nutné ich vymeniť. V tomto prípade si treba dobre zrátať či sa Vám oplatí prechod na novší model.

Výdavky s ktorými treba počítať:

  • cena za nadobudnutie auta
  • prihlásenie do evidencie + špz
  • poistenie auta PZP a havarijné poistenie (asistenčné služby a ďalšie pripoistenia)
  • pravidelný servis (výmena olejov, filtra, podvozkových dielov, pneumatiky, žiarovky, kvapaliny)
  • STK + EK kde treba ísť pri novom vozidle po štyroch rokoch a ďalej sa skracuje interval na dva roky
  • diaľničná známka ak plánujete jazdiť po D1, D2, D3
  • pohonné hmoty (benzín, nafta, lpg, elektrina)
  • parkovacie karty a poplatky za parkoviská
  • autoumyváreň alebo autokozmetika

Kde ušetriť

Ušetriť sa dá hlavne na servise. Dobrý servis Vám dokáže ušetriť kopec nákladov a to tým, že závadu odhalia na začiatku a vymenia iba súčiastku, ktorú treba. Za servis môžete ušetriť aj pravidelnými prehliadkami, kedy sa dajú poruchy podchytiť ešte v zárodku.

Ďalším miestom pre ušetrenie nákladov je poistenie auta. V dnešnej dobe existujú online porovnávače PZP a havarijného poistenia. Teda nemusíte nikam chodiť a najvýhodnejšie poistenie si nájdete ihneď cez internet online.